Hakkımızda


Birecikli'den Yeni bir anlayış..
Yeni bir baslangıç..

Neden Birecikli,

Yeni konsept, pilot uygulama, 35 yıllık tecrübe…

Günümüzde insanlar bilinçlendikçe yemesine içmesine (YÖRESEL LEZZET) dikkat ediyor aynı zamanda bütçesine de. Ziya Şark Sofrası olarak bu ihtiyacı hissederek bu yeni konsepti yapmaya karar verdik. Doğum yerimiz olan Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin o meşhur lezzetlerini doğal lezzetinden ödün vermeden damak zevkinize sunacağız.


Güney doğuda herkes bilir ki en güzel kebap Birecik’te yenir. Birecik’e has tepsi kebaplarını, Patlıcan kebabını, Kilis tava, Malatya Darende tava, Konya Bıçak arası pide, tırnaklı pideli dürümünü, Zırh kıyması haşhaş kebabını, ciğer kebabını hakiki sarımsaklı Antep lahmacununu, soğanlı Urfa lahmacununu ve etin kendinden fazla oynamadan sade bir şekilde sunmaya çalışacağız Her şeyden evvel helal kesim sertifikası alınmış dana eti ve kıvırcık kuzu eti satılmaktadır.


Kendi imalatımız olan sucuk kavurma ve kebaplık et çeşitleri ve zırh(bıçak) kıyması dolmalık ve yemeklik çiğköftelik taze et satışlarımızla farklı konseptle satışımız vardır. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Birecik’in nesli tükenen kelaynak kuşunun ve Türkiye’nin ilk en uzun köprüsü olan Birecik köprüsünün ve birecik kalesini logo olarak kullandık Florya Ziya Şark Sofrası Şubemizde Yöresel marketimiz hizmetinize girecektir Her bölgenin en güzel ürünlerini organik şekilde satışa sunacağız.


Ayrıca İddia ediyoruz ki İstanbul’un en güzel baklavasını da Florya şubemizde damak zevkinize sunuyoruz.